Blog

ŞÜKREDECEK EN AZ 100 SEBEP

Merhabalar sevgili Parlak Hayat severler;

Bu yazımızda hayatımızı daha renkli hale getirecek araştırma ipuçlarıyla sizlerleyiz. Hayatımız içinde bir çok güzellik ve bir çok değişiklik varken kendimizi iş ve ev hayatının akışı içinde kaybedebiliyoruz. Her gün iş için aynı saatte uyanıp iş den aynı saatte dönsek dahi yolumuzun üstünde ve iş anında bir çok güzellikler olsa dahi baktıklarımızı göremeyebiliyoruz. İster istemez bu da hayatın siyah ve beyazlardan oluştuğu hissini verebiliyor. Onca renk, onca güzellik arasında anahtar deliğinden bakıp gördüklerimizle yetinmekse hem kendimize hem de tüm bu harikalara yapılan bir haksızlık olur.

Bu gün, bu yazıyı okuduktan sonra etrafınıza bir daha bakın. Sabah sizinle beraber doğan ve her gün yüreğimizi ısıtan güneşe odaklanın. Gözlerinizi kapatıp ona yönelin ve içinizden geçen o ışığı hissetmeye çalışın. Sonra havayı koklayın. Anın içine bir adım daha atmış olacaksınız. Uyarıcılarla daha da yaklaşacaksınız şimdiki zamanın güzelliklerine. Ve kendinize her gün 10 dakika ayırın. Elinizde olan ve şükredeceğiniz şeyleri sıralayın. Kafanızda ve ya kalem, kağıt ile… Bu sıralama suratınızda bir tebessüm oluşturacak. Kalbinizde bir yumuşama ve içinizde aşık olunca kanat çırpan kelebekleri hissettirecek. Aslında bu liste size sizi hissettirecek.

Unuttuğunuz ve yok saydığınız tüm güzellikleri görmeniz dileğiyle…

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kendine Değer Verdiği Zannını Yaşayanlar

Hepimiz hayatımızda birden bire çok bencilce bir eylem içinde olan tanımadığımız dışarıdan bir insanla karşı …

Travmanın Beyne Ve Bedene Etkisi

Travma anında beynin sağ alt merkezinde büyük bir aktivasyon olur. Burası Limbik alan ya da duygusal beyindir.Yoğun …

Beyin Loblarının İşlevi

Beynin iki yarısının da farklı diller konuştuğunu biliyoruz.Sağ taraf; sezgisel, duygusal, görsel, mekansal ve dokunsal, …