CAS Testi

CAS TESTİ İLE ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ TESPİTİ

  • Çocuğunuzun öğrenme ve algılama becerilerinin yaşıtlarından farklı olduğunu mu düşünüyorsunuz?
  • Çocuğunuzun üstün zekalı olduğunu ama yeteri kadar başarılı olamadığını mı düşünüyorsunuz?
  • Çocuğunuzun disleksi olduğunu mu düşünüyorsunuz?
  • Çocuğunuzun hiperaktif olduğunu ve bunun derslerine konsantre olmasını engellediğini mi düşünüyorsunuz?
  • Çocuğunuzun gerçek potansiyelini ortaya koyamadığını mı düşünüyorsunuz?

Farklı gelişimsel özellikleri nedeniyle öğrenme problemi yaşayan birçok çocuk vardır.
Gelişimsel farklılıkları göz ardı eden bir öğretim sisteminde çocuklarımızın tembel, başarısız, şımarık, yaramaz olarak etiketlenmesi kaçınılmazdır.
Üstün bilişsel kapasiteyle dünyaya gelmesine rağmen okulda başarısız olan, ders çalışmayı istemeyen veya çok çalıştığı halde çalışmasının karşılığını alamayan kısacası neden yeterince öğrenemediğini düşündüğümüz birçok çocuk vardır. Aslında onları anlamak o kadar da zor değil.

  • CAS Testi ile çocuklarımızın yaşadığı akademik zorluklara ışık tutabiliriz.
  • CAS Testi bir bilişsel yetenek testidir. Nöropsikolojik yaklaşım ile kültürden bağımsız olarak öğrenme becerilerini, planlama, eşzamanlılık, dikkat ve ardıllık bilişsel işlem alanlarını değerlendirir.
  • CAS Testi ile çocuğunuzun akademik güçlü ve zayıf alanları belirlenir. Ayrıntılı değerlendirme sonucunda çocuğun öğrenme becerilerini destekleyici çocuğa özgü müdahale programları oluşturulur.

Çocuğunuzun bir öğrenme güçlüğü yaşadığını düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Unutmayın doğru müdahale için doğru değerlendirme ve nitelikli uzman desteği aranmalıdır.

Some great benefits of Virtual Data Rooms

Data rooms are impressive online software program intended for the secure sharing and storage area of files during numerous …

AirVPN Review

AirVPN can be described as provider which has a strong give attention to privacy and online freedom. They are a community-based …

The Best Antiviruses With VPN

When it comes to cybersecurity, antivirus software is essential but a VPN can also add an extra covering of security by encrypting …